KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086425
*
nr 1508 6425
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:01:13
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald östergren kyrkointeriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
nr 1508 6425
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald östergren kyrkointeriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



